DOBRY zwiastun komedii, która wkurzy Rosjan: The Death of Stalin

bleedingcool.com

Nie opadł jeszcze kurz po drace z „Matyldą” (podpalenia samochodów, manifestacje, procesje pod kinami), historii o romansie cara Mikołaja II z polską tancerką, a szykuje się kolejna awantura z filmem w roli głównej. Niedługo do kin w Europie wchodzi brytyjska komedia o śmierci Stalina. Władze w Moskwie już wydały oświadczenie, że produkcja jest spiskiem Zachodu, mającym na celu destabilizację kraju. Czy plan się uda? Nie wiadomo. Ale z dużą dozą pewności można powiedzieć, że czeka nas bardzo DOBRY film.

„The Death of Stalin” w weekend otwarcia zarobił na Wyspach prawie milion funtów. Nie jest to rekord, ale podkreśla się, że poprzedni film reżysera ugrał na wstępie dwa razy mniej. A mówimy o rewelacyjnym „In The Loop” z 2009 r., o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Tym razem Armando Iannucci (mający na koncie też m. in. wielokrotnie nagradzany serial „Figurantka”) bierze na tapetę bajzel, jaki powstaje na szczytach władzy ZSRR po śmierci Wodza w 1953 r. Podstawę dla scenariusza stanowiła nowela graficzna o tym samym tytule z 2006 r.

W porównaniu do komiksu, reżyser musiał ścisnąć trochę akcję, dlatego przepychanki na szczycie władzy dzieją się równolegle z przygotowaniami do pogrzebu. Na pierwszy plan wysuwają się Nikita Chruszczow oraz Ławrientij Beria. I to między nimi toczy się rozgrywka, w której stawką jest przejęcie władzy na Kremlu.

 

Patrząc na dotychczasową twórczość reżysera i pakę, jaką udało mu się zebrać (m. in. Steve Buscemi, Michael Palin) możemy się spodziewać cholernie zabawnej i ciętej satyry na kult wodza i autorytaryzm. Oraz chryi porównywalnej z premierą „Wywiadu ze Słońcem Narodu”. Przecież według badań rosyjskiego Centrum Lewady, Rosjanie uważają Stalina za najwybitniejszą postać swojej historii!

Będzie się działo i to nie tylko w kinie! Idealna produkcja na setną rocznicę Wielkiej Rewolucji Październikowej;)

Współautor

collider.com

 

 

1 thought on “DOBRY zwiastun komedii, która wkurzy Rosjan: The Death of Stalin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s