Zły film: Hitman. Agent 47

Za: foxmovies.com

Za: foxmovies.com

Nie żebym po „Hitmanie” spodziewał się nie wiadomo czego, ale mając w pamięci grę komputerową o tym samym tytule, liczyłem, na więcej weny i fantazji. Jak pamiętają fani, w grze Hitman chodziło nie o robienie szumu ale wręcz przeciwnie — jak najcichsze wykonywanie zadania, jakimi było oczywiście hurtowe trzebienie populacji ludzi. Dodatkowo intrygowała obsada, składająca się z relatywnie mało znanych twarzy. Z gry została jedynie stylizacja i bohaterowie, majstrzy od efektów specjalnych wzięli nadgodziny, aktorzy zrobili swoje i oto co powstało.

„Hitman” to intryga rodzinna, z tajemniczymi eksperymentami genetycznymi, jakie doprowadziły do wyhodowania populacji nadludzi, dziejąca się w każdym zakątku globu. Zdająca sobie powoli sprawę ze swoich nadprzyrodzonych zdolności Katia (Hannah Ware) odnaleziona zostaje przed perfekcyjnego zabójcę, tytułowego agenta 47 (Rupert Friend), jaki pomaga jej odnaleźć ojca. Nie jest jednak łatwo, bo nad wszystkim czuwa paskudna korporacja z siedzibą w Singapurze, która stara się unicestwić zarówno jedno jak i drugie, co prowadzi do dużej ilości spięć i niesnasek.

Fabularne flaki z olejem próbuje się ratować kolejnymi wybuchami i scenami walki, niemniej bezbarwne postaci i nie wzbudzające naszych większych emocji zwroty akcji, zamiast ekscytacji, przynoszą lekkie znużenie. Kolejne ujęcia z miejsc bliższych i dalszych cieszą oko, ale zasłaniają jedynie brak większej koncepcji na historię.

Za: naekranie.pl

Za: naekranie.pl

Rupert Friend gra niemal tak samo jak w „Homeland”, gdzie wcielił się w innego specjalistę od spraw beznadziejnych, czyli Petera Quinna. W ogóle fani seriali i starszych produkcji będą mieli ubaw w odnalezieniu znanego z „Figurantki” Dana Bakkedahla czy kapitana U-boota z „Okrętu” Jürgena Prochnowa. Z kolei heroina (z angielskiego bohaterka!) którą kojarzą fani (najlepszego serialu politycznego) „Boss”, gra jakby uszła z niej energia życiowa i charyzma. Oczywiście, rola córki wrednego burmistrza Chicago nie była w wydaniu Hannah Ware wybitna, ale jednak pełna przekonującego dramatyzmu i emocji, co doskonale współgrało z jej nieoczywistą urodą.

No i wszystko jest tak okropnie poważnie, że aż się wierzyć nie chce. Para Friend-Ware od czasu do czasu przekomarza się, ale jednak wszystko to traktowane jest tak poważnie, że głowa boli. Przez co wszystkie absurdy i nagięcia rzeczywistości, które są ceną za szybkie tempo kina akcji i zawsze musimy wybaczyć, stają się tak irytująco wyraźne.

Za: blogs-images.forbes.com

Za: blogs-images.forbes.com

Brakuje napięcia, intrygi i zaskoczenia. Są w tle ważne pytania, kryzys tożsamości i odpowiedzialności za czyny, jednak nie przykrywa to rażących niedoskonałości fabuły, która w tego typu kinie musi się bronić. Elegancka perfekcja naszego bohatera (ech, ten czerwony krawat) i dramat rodzinny, z wielkim pościgiem w tle, czynią z filmu na tyle niezobowiązujące kino z gatunku „zabili go i uciekł”, że ze spokojnym sumieniem można sobie podarować.

No chyba, że idziecie do kina, a nie na film.

Słoń

Reklamy

1 thought on “Zły film: Hitman. Agent 47

  1. Dokładnie. Flaki z olejem. Nigdy nie zapomnę, jak miałem pierwszą styczność z grą. Potem duża przerwa i wyszedł film… Niestety nie obejrzałem go od razu… Pewnie gdyby główną rolę zagrał Jason Statham to bym się nie wahał… Wahałem… wahałem i żałowałem…

    Obejrzałem ponad 1k filmów hollywoodzkich i wiem jakich się wystrzegać… Szczególnie tych przed których premierą trąbią ze wszystkich stron! Żeby chociaż można było poczuć klimat gry… Niestety… Zresztą w grach pomijałem elementy fabularne, ponieważ uważam że gry są do grania.

    Tylko film Max Payne jak dotąd mi się podobał, jeśli chodzi o filmy na podstawie gier. I ta rewelacyjna rola głównego odtwórcy roli (Mark Wahlberg)!

    Pozdrawiam i Zapraszam do mnie!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s